Navigation

Cukrářská výroba a kurzy

Dorty, dezerty a čokoláda

Svatební, narozeninové a slavnostní dorty

Svatební a slavnostní dorty

Při výběru slavnostního dortu je třeba si stanovit priority, jakou úlohu má Váš dort na tabuli plnit a jak dlouho má být vystaven.
Spolu s náplněmi rozhoduje také vzhled dortu. Exteriér dortu lze tématicky sladit v duchu svatby,dle svatební tabule, květin či šatů nevěsty.
Ve větší míře svatebčané preferují lehčí varianty náplní, zejména v letních měsících je takový dezert na závěr hostiny příjemným osvěžením. Vzhledem k faktu, že v mých dortech nejsou žádné práškové ztužovače ani nežádoucí emulgátory, které dort drží, je třeba brát v potaz několik důležitých prvků. Obecně platí, že čím šťavnatější dort, tím méně je vhodné použití cukrových potahovacích hmot a potravinářských barviv. Pro ty, kteří preferují dorty bez potahových hmot doporučujeme zvolit např., glazé(polevy naší výroby bez použití aditiv),  nástřik kakaovým máslem/čokoládou ve velmi tenké vrstvě,  nahý dort či croquembouche.

Skladování - vždy se předem informujte v místě konání hostiny o možnostech skladování dortu před servírováním. Dort je vhodné skladovat v dobře chlazených a suchých prostorách.

Ceny dortů - Vhledem k rozlišnosti náplní a jejich gramáže naše dorty ceníme dle počtu porcí, nikoliv dle váhy. Ceny se pohybují v rozmezí 110 - 200,- /os,  dle náročnosti složení,  dekorací atd. 

 

Galerie svatebních a narozeninových dortů

 

 

Sdílejte na: